Dezynfekcja lampą UVC

Czystość i sterylność w studio fotograficznym zwłaszcza w obecnych czasach to priorytet. 

Bezpieczeństwo – Lampa UVC

Czystość i sterylność w studio fotograficznym zwłaszcza w obecnych czasach to priorytet dla bezpieczeństwa klientów – szczególnie tych najmniejszych- noworodków  oraz dzieci, które mają obniżoną odporność. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa podczas każdej sesji działa dwufunkcyjna lampa UVC – wiruso- i bakteriobójcza Lena Lighting Sterilon Flow 72W. Ponadto podczas sesji z maluszkami używam jednorazowej maseczki oraz dezynfekuje kilka razy ręce.

Dezynfekcja lampą UVC

Jednym z najlepszych sposobów na „wybicie” zarazków jest właśnie dezynfekcja lampą UVC. Lampa, którą używam w studiu ma dwa sposoby dezynfekcji: bezpośredni i przepływowy. W czasie sesji lampa jest cały czas włączona i filtruje powietrze, po sesji dezynfekcja odbywa się przy zdjęciu pokrywy osłonnej i światło sterylizuje powietrze i powierzchnie akcesoriów oraz mebli znajdujących się w pomieszczeniu. Więcej o tych funkcjach napisałam poniżej, tak aby przybliżyć Ci sposób jej działania.

Funkcje lampy

Przepływowa dezynfekcja – w czasie sesji

Dzięki wymuszonej cyrkulacji, powietrze przechodzi przez wnętrze lampy, gdzie zostaje naświetlone i zdezynfekowane, a następnie wyparte na zewnątrz. Osłonięte światło UV-C nie wydostaje się na zewnątrz lampy, dzięki czemu może ona być wykorzystywana w pomieszczeniach, gdzie trzeba bezpiecznie i skutecznie zdezynfekować powietrze w obecności ludzi.

Bezpośrednia dezynfekcja – po sesji

W tej lampie świetlówka emitująca promieniowanie bakteriobójcze jest widoczna i nie powinna być stosowana w obecności człowieka. Lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania nieodwracalnie dezaktywują wirusy, grzyby i inne drobnoustroje. Są niezwykle skuteczne i silne.

Na sesję przychodzimy zdrowi!

Jeśli tylko mamy jakieś objawy przeziębienia typu katar/kaszel/gorączka bardzo proszę o przekładanie sesji na późniejszy termin. Osoby z objawami chorobowymi niestety będą proszone o opuszczenie studia. Dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo i nie narażajmy innych. Dziękuję.