Jak przygotować się do sesji noworodkowej w Cute Story?

Narodziny dziecka to wyjątkowy czas w życiu każdego z nas. Piszę to trochę wbrew sobie, ale zdjęcia nie są wcale najważniejszą z rzeczy jakie młodzi rodzice mają na głowie zaraz po przyjściu malucha na świat. Warto jednak pamiętać o jednym, wartość fotografii zmienia się w czasie, im dalej od sesji tym bliższe naszemu sercu stają się momenty z przeszłości uwiecznione na zdjęciach. Ta ponadczasowość to jedna z cech fotografii za którą tak mocno ją kochamy.

Mimo wielu przygotowań, bycie rodzicem ciągle zaskakuje, bez względu na wiek naszego dziecka. Pamiętam, pierwsze spacery z naszym synem i stres jaki towarzyszył nam na samym początku. Ten dział powstał po to, aby zmniejszyć ilość Waszych wątpliwości i przybliżyć Wam aspekty sesji o które pytacie najczęściej. Jeśli w Waszych głowach urodzą się dodatkowe wątpliwości po prostu dzwońcie 570 555 739 mam na imię Ewa.

Dlaczego warto wykonać taką sesję?

Tego typu sesje powinniśmy wykonać przede wszystkim w zgodzie ze sobą i dla samych siebie, bez względu na panujące mody. O tym, że czasu nie można zatrzymać, chyba nie muszę Wam mówić. Biegnie bardzo szybko, nieubłaganie i wszyscy wiemy o tym, aż za dobrze. Razem z ruchem wskazówek zegara zmienia się otaczający nas świat, zmieniamy się my, a w końcu i nasze dzieci. Pojawienie się nowego członka rodziny na świecie to wielkie wydarzenie. To moment w którym nasze życie zmienia się już na zawsze. Bardzo często, nowe obowiązki mocno odciągają naszą uwagę od ulotnych momentów, które po cichu odchodzą bezpowrotnie. Jestem tego najlepszym przykładem. Kiedy sama, dzisiaj patrzę na mojego pięcioletniego synka, trudno mi uwierzyć, że jest już taki duży i samodzielny. Wspólne chwile trzeba doceniać, zatrzymywać, kolekcjonować, po to by w końcu je przywoływać. Fotografie są ponadczasową formą podtrzymywania pięknych wspomnień, mają także tą piękną cechę, że im dawniejszych dotyczą wydarzeń tym stają się dla nas cenniejsze.

Stając przed moim obiektywem pozwalacie mi zapisać  piękno tych ulotnych chwil, dzięki czemu mogę stać się autorem niepowtarzalnej opowieści, której głównymi bohaterami jesteście właśnie Wy. Daje Wam słowo, że chętnie będziecie do niej wracać po latach, będąc na różnych etapach swojego życia.


Jak długo trwa sesja noworodkowa?

Nie istnieje dwójka takich samych dzieci, dlatego trudno przewidzieć dokładnie czas trwania sesji noworodkowej. Odpowiedź na to pytanie powinna brzmieć: “Sesja zajmuje tyle czasu ile jest potrzebne”. Najczęściej zdjęcia trwają od 1,5 – 2 godzin z czego duża część czasu to przerwy np. na karmienie, przewijanie czy tulenie. Takie przerwy stanowią nieodzowną część sesji noworodkowych i są dla nas tak samo ważne jak moment wykonywania zdjęć.

W tym przypadku pośpiech nie jest wskazany, staramy się zapewnić Państwu przytulne, domowe warunki, które zapewniają poczucie spokoju i komfortu.


Kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową?

Najlepszym momentem na wykonanie sesji noworodkowej jest okres między 7 – 14 dniem życia dziecka. Wtedy nasz maluszek jest bardzo plastyczny i spokojny bo dużo śpi. Ta okoliczność sprzyja fotografom, bo wtedy mamy szansę na spokojne i bezpieczne układanie maluszka.

Czasem zdarza się, że z niezależnych przyczyn sesja nie może być wykonana w zaplanowanym czasie. W tym miejscu mogę Państwa uspokoić. Pierwsze dwa tygodnie życia to co prawda najlepszy czas na wykonanie sesji ale nie jedyny. Starsze maluszki także potrafią fantastycznie pozować, jeśli podejdziemy do tego w odpowiedni sposób, a liczne przykłady takich sesji znajdziecie  w naszym portfolio.


Jak długo trzeba czekać na zdjęcia?

Po dokonaniu przez nas wstępnej selekcji wszystkie zdjęcia zostają Państwu przekazane do dalszego wyboru w ciągu 1 dnia od dnia wykonania sesji, zazwyczaj jest to ten sam dzień, w którym była sesja. Udostępniamy je Państwu w postaci onlineowej galerii. Po dokonaniu przez Państwa ostatecznego wyboru, wybrane zdjęcia trafiają do dalszej obróbki. 


Gdzie odbywa się sesja?

Sesja najczęściej odbywa się w naszym studio w Wieliczce (sprawdźcie na mapie), które jest dostosowane zarówno do potrzeb rodziców jak i dzieci. Znajdują się tutaj wszystkie elementy scenografii, ubranka, suknie specjalna pufa do pozycjonowania oraz kącik sanitarny (przewijak, czajnik, wygodna pufa, woda mineralna, prasa i trochę słodkości). W pomieszczeniu utrzymywana jest temperatura w okolicach 25 stopni dla zapewnienia maksymalnego komfortu maluszka.


Sesja w naszym domu?

Jeśli preferują Państwo domowe warunki istnienie możliwość wykonania sesji z dojazdem do klienta. Zdjęcia mają wtedy charakter reportażowy z dużym naciskiem na relacje i interakcję z dzieckiem. Ta reportażowa (lifestyle-owa) forma fotografii zdobywa sobie coraz większą rzeszę fanów na całym świecie. Przyznam, że nam także jest ona bardzo bliska. Naturalność to ten element bez którego fotografia rodzinna nie mogłaby istnieć. Sprawdźcie sesje lifestyle-owe w naszym portfolio.


Bezpieczeństwo sesji?

Naszym najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych klientów, zwłaszcza tych najmłodszych. Wszystkie ubranka, kocyki, czapeczki są dezynfekowane termicznie, a samo pomieszczenie w którym odbywają się sesje jest regularnie ozonowane w celu wyeliminowania bakterii i drobnoustrojów. Do dezynfekcji w czasie sesji stosujemy lampy UVC. Podczas sesji pracuje w maseczce.


Sukienki, ubranka i akcesoria?

Wszystkie ubranka, czapeczki, kocyki i dodatki są dostępne w naszym studio w bardzo szerokiej gamie. Przed każdą sesją wspólnie z rodzicami ustalamy scenariusz oraz stylistykę sesji.


Jak wygląda studio Cute Story?

Pracujemy w 70m komfortowym i bardzo dobrze wyposażonym studio. Każdy nasz gość może poczuć się tutaj jak w domu, co stanowi wielki atut tego miejsca. W naszej pracy nie używamy teł winylowych, wszystkie elementy drewniane to naturalne drewno, a znaczna część akcesoriów jest wykonywana ręcznie przez nas samych. Stawiamy na naturę, prawdę i jakość.